Gruppledare

Bino Drummond, gruppledare

Mail: bino.drummond@moderaterna.se

Telefon: 0738527068

 

Staffan Tjörnhammar, vice gruppledare

Mail: rimbo@moderaterna.se

Telefon: 0707616151

 

Föreningar

Kretsstyrelsen

Håkan Johansson, ordförande

Mail: h.joh@swipnet.se

Telefon: 0702681078

Ann Lewerentz, vice ordförande

Mail: ann.lewerentz@skavsjoholm.se

Telefon: 0705400026

Norrtäljemoderaterna

Roland Brodin, ordförande

Mail: roland.brodin@me.com

Telefon: 0705348903

Häverö-Väddömodereaterna

Annette Tagesson, ordförande

Mail: annette.tagesson@havero-vaddomoderaterna.se 

Telefon: 0736802088

Rimbomoderaterna

Staffan Tjörnhammar, ordförande

Mail: rimbo@moderaterna.se

Telefon: 0707616151

Blidömoderaterna

Marie Egelin, ordförande

Mail: marie.egelin@live.se

Telefon: 0736508051

MUF Roslagen

Joanna Lewerentz, ordförande

Mail: joanna-lewerentz@hotmail.com

Telefon: 0738987128

Nämnder

 

Barn- och skolnämnden

Staffan Tjörnhammar

Mail: rimbo@moderaterna.se

Telefon: 0707616151

Bygg- och Miljönämnden

Ingmar Wallén

Mail: ingmar@brokholmen.se

Telefon: 070-333 88 16

Kultur- och fritidsnämnden

Irene Solberg Ruhn

Mail: ireneruhn@icloud.com

Telefon: 070 620 1616

Socialnämnden

Ann Lewerentz

Mail: ann.lewerentz@gmail.com

Telefon: 070-540 00 26

Teknik- och klimatnämnden

Henrik Henedsiö

Mail: hhedensio@tele2.se

Telefon: 070-2719666

Utbildningsnämnden

Sören Forslund

Mail: soren.forslund@icloud.com

Telefon: 070-4838994

Val- och förtroendemannanämnden

Nils Matsson

Mail: nils.matsson@lareko.se

Telefon: 0735-58 22 42

Kommunalförbundet sjukvård och omsorg i Norrtälje

Lotta Lindblad-Söderman

Mail: lotta.lindblad6@gmail.com

Telefon: 0733266664